Oleje obróbcze (wolne od chloru)

Produkt Lepkość ISO VG Opis
Ultracu GR 3,5 3,5 Wysokowydajny, czysty olej obróbkowy do honowania i szlifowania. Nadaje się również do ogólnej obróbki metali nieżelaznych.
Ultracut GR 5 5 Wysokowydajny, czysty olej obróbkowy do honowania i szlifowania. Nadaje się również do ogólnej obróbki metali nieżelaznych. Na bazie oleju grupy III.
Ultracut GR 7 7 Wysokowydajny, czysty olej obróbkowy do honowania i szlifowania. Nadaje się również do ogólnej obróbki metali nieżelaznych. Na bazie oleju grupy III.
Ultracut GR 10 S 10 Wysokowydajny olej do obróbki skrawaniem do operacji wykańczających. Nadaje się również do ogólnej obróbki metali nieżelaznych. Na bazie oleju grupy III.
Ultracut GE 12 CS 13 Wysokowydajny olej do obróbki skrawaniem do operacji wykańczających. Nadaje się również do ogólnej obróbki metali nieżelaznych. Na bazie oleju grupy III.
Ultracut GR BIO 8 8 Czysty olej do cięcia o niskiej lepkości, oparty na zaawansowanych technologiach biodegradowalnych estrów.
Jest przeznaczony do szlifowania i ciężkich operacji dogładzania.
Ultracut ECO 21 Ogólna obróbka miedzi, cyny i brązu. Cięcie prętów, toczenie, frezowanie i wiercenie stali niskostopowych o niskiej wytrzymałości. Zawartość dodatków przeciwmgielnych. Bez chloru.
Ultracut UNI 21 Obróbka ogólna metali nieżelaznych i żelaznych (łatwe operacje). Nadaje się do szlifowania aluminium. Toczenie pręta.
Ultracut MV 2122 21 Przeznaczony do wielu metali czysty olej do operacji obróbki. Na bazie olejów grupy III. Specjalnie do toczenia prętów i
zastosowaniach, w których występują problemy z zamgleniem.
Ultracut Extra 21 Obróbka stali o dużej wytrzymałości i stali nierdzewnej. Obróbka mglistej stali nierdzewnej. Zawartość dodatków przeciwmgielnych.
Ultracut Extra NGM 22 Obróbka stali o dużej intensywności. Na bazie oleju grupy III. Zawartość dodatków przeciwmgielnych. Precyzyjne części toczone z pręta. Obróbka implantów medycznych.
Ultracut Super 30 Zalecany do obróbki kół zębatych i gwintowania metodą walcowania. Średnia i ciężka obróbka metali żelaznych.
Ultracut MV 2114 15 Nadaje się do obróbki z dużą intensywnością wszystkich rodzajów metali. Może być stosowany do wiercenia i przeciągania przy niskich prędkościach. Zalecany do maszyn PFIFFNER (wysokoprecyzyjne toczenie prętów).
Ultracut TP 2740 15 Obróbka stali o wysokiej dokładności. Zalecane dla trudnych obróbek. Głębokie wiercenie i przeciąganie. Na bazie oleju grupy III. Zawartość dodatków przeciwmgielnych.
Ultracut Bio 22 22 Prosty olej na bazie roślinnej, pochodzący z odnawialnego surowca. Uniwersalny do większości operacji i materiałów. Idealnie nadaje się również do zastosowań w przemyśle medycznym.

Oleje dielektryczne EDM

Produkt Lepkość ISO VG Opis
Ultracutting Light 1,6 Olej o bardzo niskiej lepkości, specjalny do obróbki elektroerozyjnej. Nadaje się do maszyn z filtrami samoczyszczącymi.
Testowane w ONA.
Cuttinoil EL 2,5 Olej o bardzo niskiej lepkości, specjalny do obróbki elektroerozyjnej, zwłaszcza do obróbki zgrubnej. Wysoka temperatura zapłonu.

Oleje obróbcze typu MQL

Produkt Lepkość ISO VG Opis
Ultracut Bio 5 5 Ogólnie zalecany jako środek smarujący i chłodzący. Obróbka skrawaniem, szlifowanie i operacje MQL stali, aluminium
i metali żółtych (miedź, mosiądz, brąz) oraz szlifowanie. Stale wysokostopowe i nierdzewne.
Ultracut Bio 300 SP 32 Olej syntetyczny szczególnie zalecany do obróbki ogólnej.
Ultracut Bio 500 SP 46 Olej syntetyczny szczególnie zalecany do obróbki ogólnej.
Ultracut Bio 600 SP 32 Olej syntetyczny szczególnie zalecany do ogólnej obróbki skrawaniem i trudnych operacji. Specjalnie do wiercenia.
Ultracut Bio ALC 25 27 Cięcie aluminium piłą tarczową i cięciem taśmowym. Duże i skomplikowane części.

Oleje obróbcze typu MQL (do profili aluminiowych)

Produkt Lepkość ISO VG Opis
Ultralub 460 S 2,5 Proces cięcia aluminium piłą tarczową. Profile aluminiowe.
Ultralub EV 9 2,4 Proces cięcia aluminium piłą tarczową. Profile aluminiowe. Odparowujący olej do operacji formowania.
Alumol Fluid 32 31 Proces cięcia aluminium piłą tarczową i obróbka aluminium.