Chłodziwa bez formaldechydów

Produkt Typ emulsji Twardość wody [fH] Opis
Cuttinsol Green 102 Zielono/transparentna 0-80 Syntetyczny rozpuszczalny na bazie azotynów do szlifowania(„zielony płyn chłodzący”).
Ultrasol 50R Transparentny 0-40 Syntetyczny produkt do procesów szlifowania i lekkiej obróbki skrawaniem oraz odlewów, stali i stopów żelaza.
Ultrasol HM-S Transparentny 0-40 Syntetyczny produkt do procesów szlifowania oraz lekkiej i średniej obróbki metali twardych i stali.
Ultrasol 075 NS Transparentny 0-90 Syntetyczny rozpuszczalny, bez oleju mineralnego, bez boru, do szlifowania i obróbki metali żelaznych, żeliwa, żeliwa sferoidalnego oraz stali węglowych średnio i niskostopowych. Może być stosowany do konwencjonalnej obróbki aluminium.
Cuttinsol 5 Mleczny 0-40 Mineralny. Do wielu rodzajów metali. Obróbka lekka i ogólna. Nie zawiera boru, chloru, azotynów i amin.
Cuttinsol 231 Opalescencyjny 0-30 Półsyntetyczny płyn chłodzący do obróbki i szlifowania stali oraz w niektórych przypadkach aluminium.
Ultrasol 210 Opalescencyjny 0-30 Półsyntetyczny płyn chłodzący do obróbki i szlifowania stali oraz w niektórych przypadkach aluminium.
Ultrasol 335 Mleczny Opalescencyjny 0-40 Rozpuszczalny płyn do obróbki i szlifowania stali, stali nierdzewnej, żeliwa i aluminium. Stosowany jest w operacjach o średnim i wysokim stopniu trudności.
Ultrasol 631 Mleczny 0-30 Rozpuszczalny płyn do obróbki wszystkich stopów aluminium, stali i kompatybilny z metalami kolorowymi. Stosowany jest w operacjach o średnim i wysokim stopniu trudności.
Ultrasol E 55 Opalescencyjny 5-50 Nie zawierający boru, rozpuszczalny do obróbki i szlifowania stali, odlewów i aluminium. Może być stosowany w niektórych przypadkach do metali kolorowych i nie nadaje się do cynkowania. Płyn chłodniczy na bazie najnowocześniejszych komponentów, dodatków EP i środków antykorozyjnych, dzięki czemu może być stosowany w operacjach o średnim i dużym stopniu trudności.
Ultrasol 671 Mleczny 15-80 Niezawierający boru, rozpuszczalny płyn i amin do obróbki metali kolorowych.
Ultrasol 440 Mleczny Opalescencyjny 16-60 Półsyntetyczny, rozpuszczalny płyn o wysokiej zawartości oleju mineralnego. Do stosowania w obróbce metali stali i konwencjonalnego aluminium, przy operacjach o średniej i dużej intensywności. Do wody miękkiej i średniej twardości.
Ultrasol 452 Mleczny Opalescencyjny 20-70 Rozpuszczalny płyn do obróbki wszystkich stopów aluminium, stali i kompatybilny z metalami żółtymi. Stosowany jest w operacjach o średnim i wysokim stopniu trudności.
Ultrasol Bio 475 Mleczny Opalescencyjny 10-70 Płyn niezawierający boru i amin do obróbki wielu metali. Nadaje się do operacji o średnim i wysokim stopniu trudności. Kompatybilny z aluminium lotniczym.

Ogólna gama chłodziw

Produkt Typ emulsji Twardość wody Opis
Ultrasol 064 Transparentna 0-80 Niezawierający boru płyn syntetyczny do szlifowania płaskiego i cylindrycznego metali żelaznych, żeliwa, żeliwa sferoidalnego i stali węglowych o wysokiej zawartości detergentu.
Cuttinsol 24 RO Opalescencyjny 0-30 Półsyntetyczny, bakteriostatyczny, antykorozyjny. Do wielu rodzajów metali. Szlifowanie i obróbka skrawaniem o średniej intensywności. Nie zawiera chloru, azotynów i amin drugorzędowych.
Cuttinsol 5 T Mleczny 0-50 Wodorozcieńczalny płyn do ogólnej obróbki skrawaniem („chłodziwo białe”), formowany do wszystkich rodzajów metali.
Cuttinsol 7 Transparentny / opalescencyjny 0-100 Półsyntetyczny produkt do obróbki metali żelaznych, żeliwa, żeliwa sferoidalnego i stali węglowych. Wytrzymuje ekstremalne warunki wodne i wysokie ciśnienie.
Ultrasol 60 EP Mleczny opalescencyjny 5-60 Rozpuszczalny płyn do obróbki i szlifowania stali, stali nierdzewnej, żeliwa i aluminium. Stosowany jest w operacjach o średnim i wysokim stopniu trudności.
Ultrasol 25 NF Mleczny opalescencyjny 10-50 Niezawierający boru i amin, rozpuszczalny płyn do obróbki stali, żeliwa, aluminium i metali żółtych. W niektórych przypadkach można go stosować do obróbki magnezu. Operacje o średnim i wysokim stopniu trudności. Kompatybilny z aluminium lotniczym.
Ultrasol 436 Mleczny opalescencyjny 0-30 Półsyntetyczny, rozpuszczalny płyn do stosowania w średnio i wysoko zaawansowanych operacjach obróbki metali stali i stopów aluminium.
Ultrasol 45 AD Mleczny opalescencyjny 20-80 Półsyntetyczny, bakteriostatyczny, antykorozyjny. Zalecany do obróbki żeliwa, a także szlifowania stali stopowych. Nie zawiera chloru, azotynów i amin drugorzędowych.

Kompatybilne oleje do prowadnic

Produkt Lepkość Opis
Ultraguide 68 68 Olej zalecany do prowadnic poziomych, charakteryzujący się dużą przyczepnością i przeciwdziałający efektowi „stick-slip”. Kompatybilny z chłodziwami ze względu na siłę separacji.
Ultraguide 220 220 Olej zalecany do prowadnic pionowych, charakteryzujący się dużą przyczepnością i zapobiegający efektowi „stick-slip”. Kompatybilny z chłodziwami ze względu na siłę separacji.

Dodatki

Produkt Opis
Biopol K 14 Środek bakteriobójczy i grzybobójczy do dodania do zbiornika z płynem. 1 litr na 10.000 litrów emulsji.
Defoamer E Środek przeciwpieniący do dodania do zbiornika z płynem. Około 1 litr na 10 000 litrów emulsji.
Defoamer K Dodatek zwiększający twardość wody na bazie soli wapnia.

Produkty pomocnicze

Produkt Opis
Standard System Cleaner Środek do czyszczenia instalacji przed wymianą zużytych emulsji. Dodać 1-2% do zużytej emulsji.
Ultradeg WASH Środek czyszczący na bazie wody do maszyn do czyszczenia ścian zewnętrznych i wewnętrznych. Gotowy do użycia. Nie atakuje farb.